l365
,

Jak i kiedy zacząć stosować serum przeciwzmarszczkowe?

Piękna, promienna i gładka skóra twarzy jest atrybutem każdej kobiety. Jednocześnie wraz z wiekiem, kiedy gwałtownie spada produkcja kolagenu, wpływa to na pojawienie się pierwszych zmarszczek. Właśnie dlatego powstały sera do twarzy w technologii anti-aging. Jak i kiedy zacząć je stosować?

Czym dokładnie jest serum przeciwzmarszczkowe?

Serum przeciwzmarszczkowe jest jednym z najsilniejszych kosmetyków, jakie można włączyć do rutynowej pielęgnacji twarzy. Jest to preparat skoncentrowany i wręcz naszpikowany substancjami aktywnymi o precyzyjnie określonym działaniu. Obecnie, wiele kobiet traktuje je jako kosmetyk niezbędny, który ma prawdziwie magiczną moc.

Działanie serum przeciwzmarszczkowego jest silniejsze w porównaniu do kremów o podobnej specyfice. Mówiąc prościej, jego zadaniem jest penetrowanie kolejnych warstw skóry, co jest widoczne, chociażby w procesie jego wchłaniania. Serum jest absorbowane znacznie szybciej niż inne kosmetyki i znacznie wcześniej rozpoczyna swoje aktywne działanie.

Sera o działaniu przeciwzmarszczkowym mają określony cel. Jest nim redukcja zmarszczek, a także przywrócić skórze określoną gęstość i wyrównać jej strukturę. Dzięki regularnemu aplikowaniu każda kobieta zauważy wyraźne zmiany i poprawę stanu swojej cery, w krótkiej perspektywie czasu.

Jak poprawnie stosować serum przeciwzmarszczkowe?

Każdy kosmetyk do pielęgnacji twarzy jest zaprojektowany w taki sposób, by działać efektywnie i szybko. Jednak kwestia ta warunkowana jest sposobem, w jaki jest on stosowany. Nawet najlepsze serum przeciwzmarszczkowe nie przynosi odpowiednich rezultatów, jeśli będzie aplikowane w sposób niewłaściwy do tego, który został zalecony.

Jak stosować serum przeciwzmarszczkowe? Najlepiej zapoznać się z rekomendacjami producenta, jakie zostały zawarte na etykiecie opakowania. Zazwyczaj rekomenduje się aplikowanie kosmetyku na noc, przed pójściem spać. Należy go delikatnie wklepać opuszkami palców w skórę twarzy i pozostawić do pełnego wchłonięcia się.

Ważne jest także samo przygotowanie skóry, zanim zostanie na nią naniesiony kosmetyk. Panie powinny pamiętać o konieczności wykonania dokładnego demakijażu, a także normalizacji pH skóry przy pomocy toniku. Przed nałożeniem serum przeciwzmarszczkowego, nie powinno się używać dodatkowych preparatów. Znacznie utrudniają one przenikanie składników aktywnych zawartych w serum do głębokich warstw skóry.

O czym pamiętać podczas aplikacji serum przeciwzmarszczkowego?

Panie, korzystając z kosmetyków, zwykle popełniają jeden, kluczowy błąd. Mianowicie aplikują one zbyt dużą ilość preparatu, która jednocześnie nie wchłania się w optymalny sposób. Stosowanie serum przeciwzmarszczkowego powinno odbywać się przy zachowaniu umiaru.

Wystarczy kilka kropel naniesionych pipetą na skórę twarzy, które następnie zostaną odpowiednio wsmarowane. Skóra o wiele lepiej przyswoi składniki aktywne niż w przypadku, kiedy serum pozostaje na jej powierzchni zbyt długo.

Kolejnym, istotnym aspektem jest to, by tuż po nałożeniu serum, nie aplikować od razu kemów i innych kosmetyków. Można je całkowicie pominąć, a jeśli ich stosowanie jest konieczne, to warto odczekać co najmniej kilka minut od nałożenia serum.

Kiedy zacząć stosować serum przeciwzmarszczkowe?

Fakt tego, kiedy powinno się rozpocząć stosowanie serum przeciwzmarszczkowego, nie jest oczywisty. Panie z przerażeniem wypatrują w lustrze pierwszych objawów starzenia się skóry, co uznają za moment, w którym warto zainwestować w kosmetyki w technologii anti-aging.

Okazuje się, że teoretycznie proces starzenia się skóry rozpoczyna się w momencie, kiedy naturalna produkcja kolagenu w organizmie znacznie spada, czyli po 25 roku życia. Warto wtedy wdrożyć specjalne kosmetyki.

Facebook
Twitter
Email
Drukuj

Ostatnie artykuły